Moose

Põline tartlane DJ Moose on peoseeriate Kivi Paber Käärid ja Tartu Massive asutajaliige. DJ-na tööd teinud aastast 2005 mängides peamiselt drum’n’bass muusikastiili.

ARTISTI ANKEET: DJ Moose

Sinu DJ-debüüt:

Aasta oli 2005 ja tegemist oli Tartus Narva mnt. asuva piljardiklubiga Manhattan. Sain kõne kaks tundi enne peo algust ning jõudsin napilt kodust vinüülikohvri ja klapid kaasa haarata. Mäletan, et peamiselt sai ette mängitud oma tolleaegsete lemmik plaadifirmade Full Cycle ja V Recordings materjali. Käsi värises, aga tunne oli hea. Mängima kutsus vana hea Raadž.

Sinu esimesed eeskujud/mõjutajad:

Aastal 1999 kuulasin ma veel Nirvanat ja muud grunget, kuid siis sattusin legendaarsele kolme-kooli-peole (Miina Härma, Treffner ja Reinik) „Triple Jump“. Ega mind otseselt need muusikastiilid ei huvitanud, kuid DnB saalis jäin lummatult kuulama Raul Saaremetsa setti, kus parasjagu mängis Bad Company „Planet Dust“. Oma peas mõtlesin, et „that’s it, drum’n’bass it is!“. Sellele järgnes tutvus DJ Studiosega, kes mängis juba sel ajal koos Mandriga legendaarses Varjendi klubis. Temalt sain ka oma esimesed Technicsi klapid. Seejärel tuli kiiremas korras muretseda grammarid ja pult, milleks olid Stanton Str8-30 belt-drive grammarid ja Stanton M.304 mikserpult. Esimene 12 tolline, mis postkasti saabus, oli Artificial Intelligence`i singel „Desperado / Movin On“. Plaadifirmadest mõjutasid kõige enam: Full Cycle, Metalheadz, Playaz, V Recordings, Soul:R, Signature, RAM, Good Looking ja hiljem kindlasti ka Hospital. Kodumaistest nimedest mõjutasid Raul Saaremets (R2 saade „Vibratsioon“) ja esialgu tutvus, kuid hiljem väga hea sõprus, Tartu DnB skeene meestega nagu Studios, Mander ja Kalev K.

Mis sind DnB muusika juures köidab?

Energia. Meeletu energia ja positiivne emotsioon, mis sellega kaasneb. Ühegi teise muusikastiili peale ei hakka minu süda ja hing nii palju kaasa elama. Paelub ka see, kui raudselt on trumm ja bass läbi aastate vastu pidanud. On küll olnud tõuse ja mõõnasid, kuid we are still here and going strong! Mäletan dubstep`i meeletut populaarsuse kasvu ja sama võimast langust 7-8 aastat tagasi. Kindlasti on trummi ja bassi juures eriline ka see, kui palju alamkategooriad on aastate jooksul tekkinud ja püsima jäänud.. trumm ja bass elab, hingab ja areneb!

Millist trummi ja bassi sa oma settides peamiselt mängid?

Tänasel päeval mängin ma koos Rommiga (juba 4-5 aastat) ning meie setid sisaldavad täiesti seinast seina trummi ja bassi – oma settide ajal katame enamiku subgenre`ite spektrist. Kindlasti palju popimat trummi ja bassi, kuid sinna vahele suure mõnuga vanu lemmikuid, mida enamus noortest saalis olijatest isegi ei tea.. On tuldud peo ajal küsima, et kust kohast ma selle uue loo saanud olen, kuigi tegemist on juba 10-12 aastat vana looga.

Sinu poolt läbi aegade kõige mängitumad top3 DnB artisti või lugu:

Puhas statistika 😀

  1. Bad Company – Planet Dust
  2. Sub Focus & Dimension – Desire
  3. Sub Focus & Wilkinson – Illuminate
Millega peab promootor arvestama, kui sind mängima kutsub?

Väga palju head tuju ja energiat läbi terve seti! Idiootseid nalju bäkkaris.

Mis peaks kindlasti sinu artisti raideris olema?

Pits viina enne peo algust on lausa ebausuks saanud. 🙂 Tegelikult ei ole kindlat raiderit, kuid tehnika peab olema töökorras ja monitorid ühendatud! Olgem ausad – rummi on ka vaja.

Parimad/meeldejäävaimad peod, kus oled mänginud:

Neid on 15 aasta jooksul nii palju olnud.. Kindlasti Kivi Paber Käärid peod klubis Teine Maailm, Mäng ja Kooli peod Viljandi klubis Puhas Kuld – peoseeriad, mida hakkasin ise korraldama. Eriline mälestus jääb alati Bangolo Music Festist Viljandi järve ääres, mida ma samuti aitasin korraldada. Tegemist oli 2-päevase festivaliga, kus üheks lavaks oli trumm ja bass. Mäletan, et olin viimasena sellel laval mängimas. Kell oli 5-6 vahel varahommikul, tantsima oli jäänud umbes 10-15 inimest ning üle Viljandi järve tõusis päike Imeline! Absoluutsed lemmikud on muidugi ka Tartu Massive peod, kus kõik külalised on juba nägupidi tuttavad!

Kõige veidram soovilugu, mida sult on DJ seti ajal küsitud:

Igasugust sülti ja muud küsitakse pea iga pidu. Ma ütleks, et kõige veidram oli hoopis hiljutine juhtum, kui küsiti Omni Trio „Renegade Snares`i“.. Ja seda küsis 18-19 aastane neiu.. vau ja respect!

Huvitav fännikogemus:

Kunagi Kivi Paber Käärid pidusid tehes oli igal peol kohal kamp vene poisse, kellele jubedalt meeldis meie pidu ja muusika ning lisaks sellele saime hiljem ka pidude kõrvalt hästi läbi. Nende eripäraks oli terve peo vältel DJ-dele jookide toomine. Iga kord, kui nad ise baarist midagi ostsid, pidid nad ka meile midagi tooma.. Mäletan, et mingi peo lõpuks oli terve DJ laud ja lauaalune erinevaid õllesid-kokteile ja pitse täis! Me küll ütlesime neile juba peale teist õlut, et ei ole vaja tuua – all good ja thanks! Aga ei, nad ei lõpetanud – vene hospitality! Me muidugi salaja jagasime neid jooke veidi laiali, sest ilmselgelt ei suutnud me ka parima tahtmise juures neid ära juua. 😀

Mis teeb DJ-st hea DJ?

Rahva lugemine. Ma ei ole isiklikult mitte kunagi ühtegi oma setti ette valmistanud, kuna see tundub liiga robotlik ja kuiv – mänguruumi ei ole. Arvan, et hea DJ oskab valida õigel ajal õiget muusikat. Tema set on loogiliselt üles ehitatud ja seda n-ö koostöös rahvaga. Hea DJ hingab rahvaga ühes rütmis, kuid sätib tempot ja vibe`i.

Parim nõuanne, mida oled DJ-na saanud:

Do your own thing. Ära lase teistel ennast ülearu mõjutada. Kõik peab südamest tulema. Kahjuks ei mäleta enam, kes seda 15-16 aastat tagasi ütles, aga ma olen sellega 100% nõus. 🙂 

Kellega tahaksid tulevikus koostööd teha ja/või b2b mängida?

Peoseeria korraldajana soovin rohkem külalisi välismaalt ja DJ-na tihedamat koostööd kodumaiste DJ-de ja promootorite vahel.

Kes on su +1?

Minu kõige parem inimene kogu maailmas, elukaaslane ja laste ema – Kristiina, kellega koos korraldame ka erinevaid üritusi! Living the dream. 🙂