Perspective Shift on produtsent, kelle stiili iseloomustavad sügava tämbriga vokaalid ja kohati melanhoolse alatooniga liquid trumm ja bass. Ta on trummi ja bassi maastikul tegutsenud 2015. aastast ning tema loomingut on saanud kuulda mitmel kogumikul sh “Keldrist kõlab Trummi ja Bassi volume 3” (KLDR) ja Various Artists EP “Searching for Meaning” (C Recordings). Perspective Shift`i esimene EP “Ambivalence” ilmus 2019. aastal Glitch Audio plaadifirma alt ja on saanud tähelepanuväärset tunnustust liquid`i fännide poolt. Lisaks on Perspective Shift`i märganud ka UK liquid trummi ja bassi bränd Liquiddnbftw, kes on teda oma meediumites laiemale rahvusvahelisele kuulajaskonnale tutvustanud.
ARTISTI ANKEET: Perspective Shift
Kuidas jõudsid trummi ja bassini?
Trummi ja bassi pisiku süstis mulle sisse Grind Fest. Läksin sinna eelkõige Mord Fustangi kuulama, kes oli tol ajal electro muusika superstaar. Peo tipphetkeks kujunes välja siiski Camo & Krookedi set. Ma olin lihtsalt hämmingus sellest energiast, polnud varem midagi sellist kuulnud ega kogenud. Mäletan, kuidas ma ei osanud nii kiire muusika taktis tantsida ja üritasin teiste pealt õppida, kuidas ennast liigutada haha.
Mis aastal alustasid produtseerimisega?
Produtseerimisega alustasin 2013. aastal, siis küll keskendusin rohkem ambient ja chill out muusikale.
Sinu esimene trummi ja bassi reliis/lugu:
“All Night” 2015
Plaadifirmad, mille alt on sinu muusikat väljastatud:
C Recordings, Glitch Audio, Boey Audio, Just Chill Out, Kelder
Kuidas iseloomustad enda muusikat?
Atmosfäärilised taustad ja meloodiad, mis on tihti üsna melanhoolsed. Seda aitab kokku siduda soe, voolav bassiliin ja krõbedad Integrali stiilis trummid. Sämpeldan ka väga paljudes lugudes rnb/souli vokaalidest lõigatud tükke, mis võimendavad veelgi rohkem loo mõtet ja meeleolu ning aitavad paremini ka mul endal väljendada seda, mida ma just parasjagu tunnen.
Mis või kes inspireerib sind muusikat looma?
Mind inspireerib teiste inimeste looming, vihmased ilmad, head filmid/sarjad, inimesed minu ümber, kõik läbi elatud ja kogetud tunded ning emotsioonid. Hakkasin üldse produtseerima seetõttu, et otsisin väljundit, millega enda sisse surutud ning talletatud tundeid/konflikte enda seest välja saada. Seega kogu minu looming on väga intiimne peegeldus minu sees toimuvast.
Kumb sa enda arvates rohkem oled, kas DJ või produtsent?
Produtsent – kuigi mulle väga meeldib laivis lugusid valida ja saada otsest tagasisidet, siis kordades mugavamalt tunnen ma end kodustuudio seinte vahel helisid kokku segades. Tunnen, et produtsendina saan ma ennast, kui artisti, paremini ka väljendada.
Mida sa teeksid algaja produtsendina teisiti? Soovitus uutele tegijatele:
Kvaliteet üle kvantiteedi! Kõik mis su DAW-ist välja tuleb, ei pea kohe ilmavalgust nägema.
Samuti kasutaksin rohkem hästi produtseeritud lugusid referencina, analüüsiksin, kuidas ja milliste võtetega on nad jõudnud sellise tulemuseni.
Kellega tahaksid tulevikus koostööd teha ja/või b2b mängida?
Oi, talendikaid inimesi on väga palju, nii siin Eestis, kui välismaal, kellega sooviks koostööd teha. Kuid, kui kedagi eraldi välja tuua, siis Calibre, Artificial Intelligence, DRS, AlixPerez, Satl, Halogenix, Burial, Eden. Ühega neist on meil tegelikult juba midagi vaikselt podisemas ka 🙂
Millega peab promootor arvestama, kui sind mängima kutsub?
Mängin üldjuhul Eesti keskmisest vedelamat kraami, kohe kindlasti ei leia minu settidest jump-upi. Olen ka väga tänulik oma tutvustele, tänu kellele/millele võib mu settides kuulda palju eksklusiivset uut muusikat.
Mis peaks kindlasti sinu artisti raideris olema?
Olen alati olnud vähenõudlik ja tundnud rõõmu asjadest, mis mul olemas on, kuid raideris hädavajalik on siiski kast külma õlut, kuumad naised ning tumesinine limusiin.
Parimad/meeldejäävaimad peod, kus oled mänginud:
Esimesena tuleb kohe meelde Labürindi 2Y sünnipäev, kus mängisin Halli pealaval. Olin esmakordselt nii suurel laval ja see energia oli võimas. Samuti meenub meie b2b set Contrasting Vibes`iga, kui soojendasime Doubledropil Signalit.
Kõige veidram soovilugu, mida sult on DJ seti ajal küsitud:
100% dnb pidu. Üks soliidsemas eas soome härra: „Onko teillä hevimetalli?“ „Ei.“ „Mutta Avicii?“…
Huvitav fännikogemus:
Arvan, et ma pole nii tuntud, et mul oleks fänne. Mulle pole kunagi see väljend „fänn“ eriti meeldinud, eelistan pigem väljendit kuulaja või toetaja.
Muud huvid (hobid):
Produtseerimine võtab päris suure osa vabast ajast ära, kuid ma väga naudin metsas ja mere ääres käimist. Vihmase ilmaga vaatan ma hea meelega mõnda seriaali. Just hiljuti lõpetasin Losti vaatamise, ebareaalselt hästi tehtud. Samuti soovitan väga Mr.Robotit!
Kas eelistad planeerimist või spontaansust?
Olen kõik oma elu parimad otsused teinud spontaanselt. Planeerimine ja tähtajad tekitavad minus ärevust ja stressi.
Kes on su parim sõber?
Minu tüdruksõber Helen, ta on mu parim sõber, imeline elukaaslane, suurim kriitik ning ka suurim toetaja. Ei tea mida ma ilma temata teeksin, nii tänulik!
Mida ei tohi sult kindlasti küsida?
Kes on Tatora?