Killing Sinatra

Killing Sinatra on sihikindel bassimuusika misjonär, kelle plaadikohver on täis kõige sügavamatest ning pimedamatest nurkadest hoole ja armastusega välja kaevatud teemanteid, mis oma sädelusega kõik melomaanid ahhetama panevad. Võimas aura tantsuplatsil on garanteeritud iga kord, kui ta avab oma aardelaeka, et lasta bassikoletised trummide saatel meile oma mantraid lugema.

ARTISTI ANKEET: Killing Sinatra

Sinu DJ-debüüt:

2017. aastal „Plikser“ Suhkrumollis.

Sinu esimesed eeskujud/mõjutajad:

Mul on neid ümberringi väga palju olnud. Võib öelda, et kogu Eesti skeene on mind mõjutanud. Ma ei ole alati olnud nii suur DnB austaja nagu ma olen praegu. Olen läbi käinud igasugused žanrid, kuid nüüdseks tunnen, et olen enda jaoks kõige südamelähedasema juurde jõudnud ja seda just tänu pidudele ning artistidele, mis panid mind trummi ja bassiga uuesti tutvust tegema.

Mis sind DnB muusika juures köidab? 

Mulle meeldib kõik selle juures. Sellel muusikal on nii meeletu energia ning see on nii laiahaardeline, et igaks tujuks on olemas oma lugu.

Millist trummi ja bassi sa oma settides peamiselt mängid? 

Peamiselt sellist tumedat ja abstraktset, vahel melanhoolse vibe`ga. Süngema meeleoluga jungle`it mängin ka. Mõnikord on viimasega märksõnaks tribal. Tunnen, et minu setid mõjuvad rahvale kõige paremini siis, kui teen eeltööd. Valin hoolikalt, millised palad, millisesse setti kuuluvad, et neist üheskoos tekiks mingisugune ühtne lugu. Muidugi kõik oleneb ka sellest, millisele peole ma mängima lähen. Vahel (harva) on hoopis selline tuju, et lähen meelega ilma erilise ettevalmistuseta ning sellest kukub täiesti midagi uut ja teistsugust välja.

Sinu poolt läbi aegade kõige mängitumad top3 DnB artisti või lugu: 

Mul on selline kiiks, et ma pean pea igale peole täiesti uued lood ette valmistama. Pühendan väga palju oma vaba aega muusika kuulamisele ja tänu sellele leian rohkelt uut ja värsket mussi. Nii palju uut kraami toodetakse kogu aeg juurde, et minu arust on lausa patt iga kord samu lugusid mängida. Muidugi on mul ka lemmiklugusid, nii uusi kui vanu, aga ma ei tunne vajadust neid pidudel korduvalt mängida. Kui siis uues võtmes ja mõne aja möödudes. Mõned artistid, kelle loomingut ma tihti pidudel mängin, võin küll nimetada: Detoxic, One87, Glÿph

Millega peab promootor arvestama, kui sind mängima kutsub? 

Tehnika peaks olema korras. Promootor võiks olla kursis, millist muusikat ma mängin.

Mis peaks kindlasti sinu artisti raideris olema? 

Ma ei ole üldse nõudlik. Mõned dringid ja vett võiks ikka olla.

Parimad/meeldejäävaimad peod, kus oled mänginud: 

Noo, kõik Džunglid on alati ägedad olnud. Mulle meeldib, kui pidudel visuaalse poolega ka vaeva nähakse. Väga meeldejääv oli veel 2020. aasta Boat Party: Liquid Session“, kuna see toimus merel. Ja 2019. aastast meenub ka „Northern Basslines“, kus mulle hullult meeldis virmaliste temaatika. Ja kuigi inimesi oli seal vähe, oli see pidu mulle mingis mõttes murdepunktiks, kuna siis ma sain esimest korda aru, et olen jõudnud sinnani, kus ma tean täpselt, mida ma teen ning millist suunda pidi ma edasi liikuda tahan. Selle tõttu on see set mulle eriti meeldejääv olnud.

Kõige veidram soovilugu, mida sult on DJ seti ajal küsitud: 

Konkreetselt ühtegi lugu pole meeles, aga „pane midagi head“ on vist igalt DJ-lt vähemalt korra küsitud.

Huvitav fännikogemus: 

Tundub, et ma pole veel piisavalt kaua sellega tegelenud, et mingeid väga intrigeerivaid fännikogemusi oleks.

Mis teeb DJ-st hea DJ? 

Minu meelest laitmatu maitse, mitmekülgsus ning oskus lugeda oma kuulajaid. Tehnilised oskused peaks ka muidugi olemas olema.

Parim nõuanne, mida oled DJ-na saanud: 

Ära mine peole mängima enne, kui sa pole endas kindel. See on tavaline viga, mida ma viimastel aastatel olen liiga palju skeenes pealt näinud ja mingil määral ka ise kogenud. Setid ei tule siis head ja minu arust jätab see ka pikaks ajaks halva maigu suhu. Harjutamine teeb tõepoolest meistriks. 🙂

Kellega tahaksid tulevikus koostööd teha ja/või b2b mängida? 

Ma ei ole selle peale eriti mõelnud. Siiani on leidunud vaid mõni üksik persoon, kellega b2b on hästi välja kukkunud sarnase vibe`i tõttu ning kellega veel mõni teine kord sooviks koos mängida. Üldiselt mulle millegipärast meeldib üksinda rohkem sette teha.

Kes on su +1? 

Kristo