Majestim

Majestim esindab Eesti DnB sügavamat ja meloodilisemat poolt. Tema lugusid on alates 2016. aastast avaldanud plaadifirmad nagu Liquid Tones, Insight Music, Rustout Records jt. Majestim on ka R2 eetris kostuva saate „Tjuun In“ üks saatejuhtidest ning samanimelise pidudesarja resident DJ.

ARTISTI ANKEET: Majestim

Kuidas jõudsid trummi ja bassini? 

Trummi ja bassini jõudsin läbi erinevate YouTube’i kanalite, aga minu armastus trummi ja bassi vastu algas Netsky „Secret Agent nimelisest palast.

Mis aastal alustasid produtseerimisega? 

Kui ma ei eksi, siis esimest korda avasin FL Studio aastal 2012. Alustasin electro house`i ja meloodilise dubstep`iga.

Sinu esimene trummi ja bassi reliis/lugu:

Olin ka varem trummi ja bassiga kätt proovinud ja nii mõnegi loo sahtlisse kirjutanud, aga esimene reliisitud lugu on Interstellar“ ja see ilmus aastal 2016 plaadifirma Liquid Tones alt.

Plaadifirmad, mille alt on sinu muusikat väljastatud: 

Lifestyle Music, Glitch Audio, Liquid Tones, Rustout Records, Insight Music, Shryne Music

Kuidas iseloomustad enda muusikat? 

Minu muusika on üpris varieeruv, läbi erinevate meeleolude ja stiilide liikuv, kuid enamasti teen ikkagi vedelamapoolset trummi ja bassi. Mu muusika võib olla melanhoolne ja sügav, helge ja rõõmus, agressiivne ja eklektiline ning vahel midagi vahepealset. Üritan alati säilitada teatud orgaanilisust, ehedust ja energiat. Üpris oluline on minu jaoks ise kirjutada klaverikäigud ja enamus meloodiatest, et tekiks lugudega suurem emotsionaalne side, samas vibe`i loomisel on ka sämpeldamine väga oluline. Meeldib ka väga vokaale kasutada.

Mis või kes inspireerib sind muusikat looma? 

Mind inspireerivad teised artistid, inimesed, kohad, loodus ja kõige enam minu enda sees toimuv. Just hiljuti teadvustasin iseendale, et vahel ma kirjutan muusikat ka enda lohutamiseks.

Kumb sa enda arvates rohkem oled, kas DJ või produtsent? 

Pean ennast pigem produtsendiks, ma väga naudin nelja seina vahel muusika loomist, kuid see energia, mis DJ ja publiku vahel tekkida võib, ka seda on raske üle trumbata.

Mida sa teeksid algaja produtsendina teisiti? Soovitus uutele tegijatele:

Ma üritan mitte mõelda, mida ma oleksin saanud paremini teha, vaid keskenduda sellele, mida ma kohe praegu saaksin paremini teha. Aga kui üks asi valida, siis see, et oleksin kohe alguses olnud rohkem keskendunud helidisainile, kuid tänu sellele olen vast muusikaliselt rohkem arenenud. Uutel tegijatel soovitaksin teha muusikat eelkõige iseendale, et õppimise ning loomeprotsessi võimalikult palju nautida. Kui vahepeal alla tahad anda ja enam ei viitsi, siis on tervislik väike paus teha, küll lõpuks näpud sügelema hakkavad. Soovitaksin kuulata ka teistest žanritest muusikat, et trummis ja bassis kasutavatesse mustritesse mitte liialt kinni jääda.

Kellega tahaksid tulevikus koostööd teha ja/või b2b mängida? 

Neid on palju nii Eestis kui ka mujal. Vokalistidest tooks välja Charli Brix, Ruth Royalli ja DRS-i. Produtsentidest näiteks Pola & Bryson, Alix Perez ja LSB. Väljaspool trummi ja bassi tahaksin koostööd teha Bonobo ja Olafur Arnaldsiga.

Millega peab promootor arvestama, kui sind mängima kutsub?

Otseselt millegagi, sest mu mussikollektsioonist leiab igat sorti trummi ja bassi ja ma usun, et suudan erineva publikuga päris hästi kohaneda.

Mis peaks kindlasti sinu artisti raideris olema? 

Vesi, Red Bull, vähemalt 2 CDJ-d ja mixer

Parimad/meeldejäävaimad peod, kus oled mänginud:

EST: Hospitality 2019 b2b MHKL-ga oli emotsiooni poolest next level, sest nii suures saalis ma ilmselt mänginud polnudki ning Hospital Recordsi legendaarse suure H-tähe ees mängimine oli üks minu unistustest. Üks põnevamaid ja teistsugusemaid oli neurofunk`i set, mille tegin Halloweeni festivalil Vilniuses. Väga meeldejääv oli ka 2020. aasta Tjuun In Botikus. Tegelikult on kõik peod omanäolised ja toredad.

Kõige veidram soovilugu, mida sult on DJ seti ajal küsitud: 

Üks tütarlaps palus keset korralikku bänger setti Shakirat. Kahjuks mul pulgal Shakirat ei olnud, muidu oleksin seda kindlasti mänginud.

Huvitav fännikogemus: 

Ükskord Tjuun Inil kuulsin ühest tüdrukute pundist möödudes: „Kle see on ju see Majestim, aga muidu midagi väga meeldejäävat pole ette tulnud, pole kuigi kuulus ka, aga vahel ikka tullakse tere ütlema ja muusikat komplimenteerima.

Muud huvid (hobid): 

Peale produtseerimise võtab hetkel kõige suurema osa ajast BFMi filmikunsti eriala, kus ma õpin helirežissööriks. Seetõttu üritan ka võimalikult palju filme vaadata. Lisaks sellele teen regulaarselt trenni, õpin omal käel klaverit ning veedan aega sõprade ja perega.

Kas eelistad planeerimist või spontaansust? 

Teatud asjade puhul olen pidanud õppima planeerima, aga pigem on spontaansus minu pärusmaa.

Kes on su parim sõber? 

Elar Mehide

Mida ei tohi sult kindlasti küsida? 

Kõike võib küsida, on lihtsalt väike võimalus, et ma ei vasta.