HeadRead “Aquasky” LP

Eesti trummi ja bassi duol HeadRead ilmus täna debüütalbum “Aquasky”. 

Debüütalbumi väljaandmisega tähistab HeadRead oma kümnendat tegutsemisaastat. 24. novembril digitaalselt ilmunud album koosneb kaheteistkümnest loost, sh üheksa varem avaldamata pala ning sellel teevad kaasa ELLIP ja räppar Põhjamaade Hirm.

16. detsembril ilmub albumist ka 12″ värviline vinüül, mille peal neli hoolikalt valitud lugu. Albumi ja ahjusooja vinüüli esitluspidu toimub Paavli Kultuurivabrikus koostöös populaarse raadiosaate ja üritustesarjaga Tjuun In.

“Aquasky” pakub kuulajatele unikaalset helireisi tumedatest industriaalsetest käikudest pehme minimalistliku muusikani. Kogu album peegeldab duo mitmekülgset lähenemist trummi ja bassi žanrile ning sellelt leiab midagi igale maitsele. 

“Albumi nimi ‘Aquasky’ sai lõpuks valitud meie isiklikest hobidest lähtuvalt. Slammin naudib veealust sukeldumist ehk siis Aqua-maailm on tema osa,” seletab Mikk. “Planeet harrastab  vabatahtlikult (langevarjuga) lennukist välja hüppamist ehk siis Sky-maailm. Kokku saab selline mõnus sümbioosne ühine nimetus Aquasky,” täiendab Slammin.

“Oleme põnevil, et saame jagada oma kirge ja loovust läbi ‘Aquasky’ albumi. See album on 10-aastase teekonna kulminatsioon ning me ei jõua ära oodata, et näha, kuidas meie muusika publikut inspireerib,” ütleb Planeet. 

“Osad albumil olevad lood on väga vanad, 6-7 aastat, aga lõviosa albumist valmis viimase paari aastaga,” räägib Slammin.

HeadRead on trummi ja bassi produtsentide Planeet (Mikk) ja Slammin (Roland) 2014. aasta suvel alustatud ühine muusikaprojekt, mille väljundiks on seinast seina ning erinevate kultuuriliste ja muusikaliste mõjutustega trummi ja bassi muusika. Duo kõige esimese “Timmy” nimelise EP andis 2015. aasta alguses välja tunnustatud Eesti DJ ja produtsent Thing oma plaadifirma Depthwise Music alt ning sellele on järgnenud EP-d ja singlid selliste nimekate plaadifirmade alt nagu Ram Records, Program, DSCI4, Kos.Mos.Music, Absys Records, Delta9 Recordings, Through Sounds, Probe Recordings ja KLDR.

Digitaalset albumit saab osta/kuulata ja vinüüli sämplerit saab tellida siit: https://fanlink.to/aquasky ; https://headread.audioplaneet.ee/