Alpine Dub

Alpine Dub on trummi ja bassi DJ-na tegutsenud aastast 2006 olles tänaseks üks nõutumaid Eesti DnB artiste nii siin kui ka väljaspool riigipiiri. 2014. aastast on ta peosarja Therapy Sessions Estonia resident DJ ning jagab lava maailmakuulsa brändi Therapy Sessions peaartistidega. Lisaks on Alpine Dub 2018. aastast promogrupi Vacuem liige, mis korraldab trummi ja bassi üritusi. 

Alpine Dub pakub oma DJ settides kvaliteetset ja võimsalt laetud DnB muusikat. Talle meeldib harmooniliselt kokku miksida vanemaid, praeguseid ja veel avaldamata DnB lugusid, et luua ebatavalisi õhkkondi.

ARTISTI ANKEET: Alpine Dub

Sinu DJ-debüüt:

See oli 2005. aastal, mingisuguses Tallinna kesklinna baaris. Sõbrad korraldasid seal väikse ürituse ja kutsusid mind Tartust Tallinna DJ setti tegema.

Sinu esimesed eeskujud/mõjutajad:

Mulle väga meeldisid selliste plaadifirmade artistid nagu Playaz, Full Cycle ja Metalheadz. Täpsemalt siis: Hype, Hazard, Roni Size, Krust, Goldie jt.

Mis sind DnB muusika juures köidab?

Kui ma veel koolis käisin, siis üks mu tuttav, kes oli minust vanem, saatis mulle ühe loo ja kirjutas: „Kuula seda, see kindlasti meeldib sulle..“. See oli mingi trummi ja bassi lugu, mida ma hetkel täpselt ei mäleta, kuid see meeldis mulle väga. Hiljem hakkasin koos temaga pidudel käima, kus mängiti trummi ja bassi. Drum’n’bass on täis vägevaid emotsioone, see on n-ö crazy drive.

Millist trummi ja bassi sa oma settides peamiselt mängid?

Ma olen rohkem neurofunk`i poolt ja seda on kindlasti ka mu settides rohkem. Mängin peamiselt karmimat DnB-d, kus neuro on natuke dark. Kui mul on väga hea tuju, siis võin mängida ka paar jungle`i lugu, näiteks mõne Playazi vanema loo. Liquid funk`i ma ei mängi, kuid see on ka päris cool DnB stiil.

Sinu poolt läbi aegade kõige mängitumad top3 DnB artisti või lugu:

Noisia – Block Control VIP
Dj Hype & Majik & Wickaman – Dubplate Killa
Limewax – Half LB

Millega peab promootor arvestama, kui sind mängima kutsub?

Midagi erilist ei ole – las kutsub kõigepealt esinema, siis sealt juba räägime edasi.

Mis peaks kindlasti sinu artisti raideris olema?

Kindlasti DJ monitorid, 2000 CDJ ja midagi juua, kuid kõik sõltub ka kohast, kus mängin.

Parimad/meeldejäävaimad peod, kus oled mänginud:

Neid on päris palju olnud, kuid kõige rohkem on meelde jäänud:
2009. aasta Airport Jam – kahepäevane open air party, DnB lava, suvi jne.
2010. aasta Wobble Elements (St. Petersburg) – Vahva üritus Venemaal, kus minu mängimise ajal oli saalis umbes 1000 inimest, selline vibe oli.. Minuga koos esinesid samal üritusel veel sellised artistid nagu Cookie Monsta ja Lyptikal Inglismaalt.
2014. aasta Grind – peaesinejaks oli Noisia. Full house, good vibes.
2014. aasta Therapy Sessions Tallinnas – See oli super cool. Sain tuttavaks selliste artistidega nagu Panacea, Limewax, Absurd jt.
2015. aasta Apocalypto Rave Riias – Kogu üritus oli täitsa reivi moodi – suur vana hoone, palju inimesi ja good vibes.
2019. aasta Black Sun Empire Helitehases – Super cool üritus. Palju rahvast ja hea korraldus.
Ja viimane meeldejääv üritus, kus mul oli suur au mängida, oli 2019. aasta The World of Drum and Bass Venemaal. Tegemist oli väga suure üritusega, kus oli palju rahvast. Backstage`is sai nalja tehtud koos selliste gigantidega nagu BSE, S.P.Y, Drumsound & Bassline Smith, Aphrodite, SS jt. See jääb kauaks meelde.

Kõige veidram soovilugu, mida sult on DJ seti ajal küsitud:

„Pane please mingi hea DnB lugu“

Huvitav fännikogemus:

Ükskord peale setti tuli mingi mees minu juurde ning palus, et sõidaksime koos tema korterisse afterparty`le, kus olevat veel rahvast ja et ma mängiksin seal nende jaoks. Ta lubas mulle ka mingi kontrolleri leida, kuid ma keeldusin sellest ettepanekust ning ta läks kurvastades minema. Päris vahva olukord.

Mis teeb DJ-st hea DJ?

Publiku tundmine, nendega kaasa elamine.

Parim nõuanne, mida oled DJ-na saanud:

Mängi ainult head muusikat!

Kellega tahaksid tulevikus koostööd teha ja/või b2b mängida?

Mulle eriti ei meeldi b2b mängida, kuid Andy C`ga tahaksin koos laval olla.

Kes on su +1? 

Kuidas kunagi, kas lähen koos naisega või tuleb minuga kaasa keegi minu sõpradest.