Alpine Dub

Alpine Dub has been a drum'n'bass DJ since 2006, being one of the most demanded Estonian DnB artists at home and abroad. Since 2014, he has been a resident DJ of the party series Therapy Sessions Estonia and shares the stage with the headliners of the world-famous brand Therapy Sessions. Alpine Dub is also a member of the promo group Vacuem since 2018, which organizes drum'n'bass events.

Alpine Dub provides high-quality and powerfully charged DnB music. He likes to mix harmoniously together older, more current and unreleased drum'n'bass tracks to create unusual atmospheres.

ARTIST QUESTIONNAIRE: Alpine Dub

Your DJ debut:

See oli 2005. aastal, mingisuguses Tallinna kesklinna baaris. Sõbrad korraldasid seal väikse ürituse ja kutsusid mind Tartust Tallinna DJ setti tegema.

Your first influencers / idols:

Mulle väga meeldisid selliste plaadifirmade artistid nagu Playaz, Full Cycle ja Metalheadz. Täpsemalt siis: Hype, Hazard, Roni Size, Krust, Goldie jt.

What attracts you to DnB music?

Kui ma veel koolis käisin, siis üks mu tuttav, kes oli minust vanem, saatis mulle ühe loo ja kirjutas: „Kuula seda, see kindlasti meeldib sulle..“. See oli mingi trummi ja bassi lugu, mida ma hetkel täpselt ei mäleta, kuid see meeldis mulle väga. Hiljem hakkasin koos temaga pidudel käima, kus mängiti trummi ja bassi. Drum’n’bass on täis vägevaid emotsioone, see on n-ö crazy drive.

What kind of drum'n'bass are you mainly playing in your DJ sets?

Ma olen rohkem neurofunk`i poolt ja seda on kindlasti ka mu settides rohkem. Mängin peamiselt karmimat DnB-d, kus neuro on natuke dark. Kui mul on väga hea tuju, siis võin mängida ka paar jungle`i lugu, näiteks mõne Playazi vanema loo. Liquid funk`i ma ei mängi, kuid see on ka päris cool DnB stiil.

The most played top3 DnB artists or tracks by you:

Noisia – Block Control VIP
Dj Hype & Majik & Wickaman – Dubplate Killa
Limewax – Half LB

Millega peab promootor arvestama, kui sind mängima kutsub?

Midagi erilist ei ole – las kutsub kõigepealt esinema, siis sealt juba räägime edasi.

What should definitely be in your artist's rider?

Kindlasti DJ monitorid, 2000 CDJ ja midagi juua, kuid kõik sõltub ka kohast, kus mängin.

The best / most memorable parties you've played at:

Neid on päris palju olnud, kuid kõige rohkem on meelde jäänud:
2009. aasta Airport Jam – kahepäevane open air party, DnB lava, suvi jne.
2010. aasta Wobble Elements (St. Petersburg) – Vahva üritus Venemaal, kus minu mängimise ajal oli saalis umbes 1000 inimest, selline vibe oli.. Minuga koos esinesid samal üritusel veel sellised artistid nagu Cookie Monsta ja Lyptikal Inglismaalt.
2014. aasta Grind – peaesinejaks oli Noisia. Full house, good vibes.
2014. aasta Therapy Sessions Tallinnas – See oli super cool. Sain tuttavaks selliste artistidega nagu Panacea, Limewax, Absurd jt.
2015. aasta Apocalypto Rave Riias – Kogu üritus oli täitsa reivi moodi – suur vana hoone, palju inimesi ja good vibes.
2019. aasta Black Sun Empire Helitehases – Super cool üritus. Palju rahvast ja hea korraldus.
Ja viimane meeldejääv üritus, kus mul oli suur au mängida, oli 2019. aasta The World of Drum and Bass Venemaal. Tegemist oli väga suure üritusega, kus oli palju rahvast. Backstage`is sai nalja tehtud koos selliste gigantidega nagu BSE, S.P.Y, Drumsound & Bassline Smith, Aphrodite, SS jt. See jääb kauaks meelde.

The weirdest song request you've been asked during a DJ set:

„Pane please mingi hea DnB lugu“

Interesting fan experience:

Ükskord peale setti tuli mingi mees minu juurde ning palus, et sõidaksime koos tema korterisse afterparty`le, kus olevat veel rahvast ja et ma mängiksin seal nende jaoks. Ta lubas mulle ka mingi kontrolleri leida, kuid ma keeldusin sellest ettepanekust ning ta läks kurvastades minema. Päris vahva olukord.

What makes a DJ a good DJ?

Publiku tundmine, nendega kaasa elamine.

The best advice you have received as a DJ:

Mängi ainult head muusikat!

Who would you like to collaborate with and / or play b2b in the future?

Mulle eriti ei meeldi b2b mängida, kuid Andy C`ga tahaksin koos laval olla.

Who is your +1? 

Kuidas kunagi, kas lähen koos naisega või tuleb minuga kaasa keegi minu sõpradest.