Dzheimz & Ninja “Millennium” LP

Eesti trummi ja bassi ärkamisajal olulist rolli mänginud ja 2000. aastal albumi “Newdancebeat” ilmutanud duo Dzheimz & Ninja andis üle 23 aasta välja uue plaadi “Millennium”.

Album on tagasivaade eelkõige millenniumivahetuse eelsele ajaaknale Eesti trummi ja bassi ning alternatiivmuusika maastikul. Helilisi ja sõnalisi viiteid leiab nii tantsupõrandate toonastele hittidele, klubidele, peoseeriatele ja paikadele, kus esimesed D’n’B fännid enda noored ja vitaalsed kehad hiliste hommikutundideni tihkete trummide ning massivsete bassilainete kätte usaldasid.

Kutid ütlevad ise nii: “Vanakool to the max, sound on toores, aga selle eest küps”. Boonusena leiab lugude seast Planeedi remiksi loost “Enter” ja HeadRead remiksi träkist “Kalinin”.

Dzheimz & Ninja Millennium LP cover

Albumi digitaalne versioon on saadaval kõikidel voogedastusplatvormidel alates 15. novembrist. 200le koopiale limiteeritud punase vinüüli saab soetada alates 01. detsembrist hästivarustatud plaadipoodidest üle Eesti.

Paiguta end ajas veidi üle 20 aasta tagasi. Trummid peksavad pähe, bass keerutab sisikonda – oled reivil. Võid viibida nii kunstiülikooli ehk ERKI parkettpõrandaga aulas kui selle all keldris asuvas väikeses netikohvikus Enter. Või hoopis endises elektrotehnikatehases Kalinin. Või Lubja politseijaoskonna kõrvases Difference’is. Aga äkki hoopiski peavoolu glämmklubis Decolte. Igal juhul on su juuksed sorakil ja särk märg nagu kalts. Sest muss on nii rets, et sa ei suuda paigal seista. Ja miks peakski – esimese bussini on ju veel palju aega…

Värskeimat infot Dzheimz & Ninja tegemiste kohta leiab Facebookist.

DZHEIMZ & NINJA ALBUMI “MILLENNIUM” LUGUDE NIMEKIRI:

 1. “ENTER”
 2. “SESSION”
 3. “VIBE”
 4. “300KM”
 5. “HOLLYWOOD”
 6. “KALININ”
 7. “DIFFERENCE”
 8. “RITUAL”
 9. “DECOLTÉ”
 10. “ERKI”
 11. “ENTER (Planeet Remix)”
 12. “KALININ (HeadRead Remix)”

Kõik träkid on loonud ja produtseerinud Dzheimz & Ninja. 11 remiksinud Planeet, 12 remiksinud Headread. Masterdas Ninja Flink Stuudiotes. Kaanefoto Rita Martinson. Kujundus Rasmus Arme. Tekst Marko Mörö Matvei. Punaseid vinüüle ringluses vaid 200. Probe Recs 2023.